#2016-07-01 01:30:17 

izabellasz

Użytkownik

Moja babcia niedawno miała wylew :(. Mieszkamy razem z nią i z malutkim dzieckiem, i trudno nam jest zajmować się i małym i jeszcze babcią. Nie chodzi o to, że nie chcemy, broń Boże, tylko po prostu chciałabym wiedzieć, na jaki okres czasu mam się przygotować, ile trwa rehabilitacja.
#2016-07-01 02:02:49 

ciuchcia

Użytkownik

Wszystko zależy od tego jaki obszar/obszary w mózgu zostały uszkodzone. A czy babcia porusza się o własnych siłach, czy ma niesprawną na przykład jedną połowę ciała.
#2016-07-01 02:21:42 

izabellasz

Użytkownik

Tak, jedną połowę. Lewa ręka jeszcze jakoś z trudem da radę, choć nie może nic trzymać, gorzej z nogą. Porusza się z balkonikiem, ale to tak tylko po mieszkaniu i po kilku krokach już opada z sił. Nie wiem, co mamy robić. Na rehabilitację dopiero czekamy. A może zapisać ją do szpitala na oddział rehabilitacyjny? A może jakiś ośrodek?
#2016-07-01 05:17:42 

Grzmot

Użytkownik

Przede wszystkim najpierw należy trzymać się zaleceń lekarskich. Jeśli babcia jest już zapisana na rehabilitację to można ewentualnie spróbować jakoś to przyspieszyć, może umówić prywatnie, jak najwięcej ćwiczyć też w domu. Tylko uwaga! KOniecznie według zaleceń lekarskich, jakieś samodzielnie wymyślone cwiczenia mogą pogorszyć stan babci. Dopiero później wchodzi w grę taki ośrodek rehabilitacyjny: klinika-rcv.pl/. Ale wszystko pod kontrolą lekarza prowadzącego!

#2016-07-01 05:41:06 

Batory

Użytkownik

No niestety, ale musicie uzbroić się w cierpliwość. Dochodzenie do siebie po wylewie to długotrwały proces i nie zawsze udaje się wrócić do pełnej sprawności. Tak jak napisała koleżanka dwa posty wcześniej wszystko zależy od tego jaki obszar został uszkodzony. Mama mojego ojca chrzestnego niestety po wylewie nie wstała już z wózka inwalidzkiego, tak więc i tak macie szczęście, że babcia może się samodzielnie poruszać, bo to daje nadzieję, że ćwiczeniami da się ją wyprowadzić.
#2016-07-01 07:56:40 

anastasia

Użytkownik

Zgadzam się z postami powyżej. Dodam jeszcze, że po zakończeniu rehabilitacji zleconej przez lekarza rzeczywiście warto babci zorganizować jakieś wczasy zdrowotne nad morzem, bo siedzenie w czterech ścianach też się babci nie przysłuży. Jest sporo ośrodków, które profesjonalnie zajmują się czymś takim.
#2016-07-01 09:44:12 

Rex

Użytkownik

Przede wszystkim uważajcie na babcię, obserwujcie, trzymajcie się ściśle zaleceń lekarzy. Jeśli nie dajecie rady, umówcie pielęgniarkę do pomocy, zdaje się, że na NFZ taka opieka też babci przysługuje. Później ewentualnie jakieś wakacje z rehabilitacją nad morzem albo w górach. :)

#2016-07-01 12:37:52 

heweliusz

Użytkownik

Tak, powinna wam przysługiwać pielęgniarska opieka domowa na fundusz.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015