#2016-02-17 23:05:49 

MarcinW.

Użytkownik

Wielokrotnie spotkałem się już z określeniem pyłek kwiatowy w kontekście miodu. Zaraz obok tego pojawia się też określenie pyłku pszczelego, który jest dla wielu tajemnicą, nie ukrywam, że również dla mnie. Potrzebuję informacji o tym, czym różni się miód od pyłku i jakie właściwości dla zdrowia mają oba produkty.
#2016-02-18 01:31:11 

pippin

Użytkownik

Jedno jest pewne i wiesz o tym, że oba produkty są produkowane przez pszczoły wskutek ich intensywnej pracy na łąkach, polach i sadach. Pszczoły produkują swój pyłek dlatego, żeby mieć co jeść, kiedy go zabraknie w naturalnym środowisku. To niejako zapas na zimę dla pszczół.
#2016-02-18 01:59:44 

takasobiepanienka

Użytkownik

Pyłki mają wiele właściwości zdrowotnych i można je spożywać regularnie. Aby pszczelarz mógł pozyskać ten produkt musi go wydobyć zwykle z miodu, bo właśnie nim są przykrywane pokłady pyłku. Oba produkty można bardzo łatwo dostać i spożywać.
#2016-02-18 04:19:26 

bolt_thrower

Użytkownik

Ja wolę chyba tradycyjny miód. Co prawda nie próbowałem jeszcze pyłku, ale sądzę, że z miodem jest mi dobrze.
#2016-02-18 05:39:39 

Tara

Użytkownik

Warto poszerzać horyzonty i sprawdzać jak i co smakuje. Do pewnego czasu też miałam obawy przed próbowaniem nowych i mało popularnych potraw z obawy o roztrój żołądka. Ten oczywiście nigdy nie nastąpił, a ja się przełamał. Raz się żyje i nie warto marnować życia i przyjemności ze względu na uprzedzenia.
#2016-02-18 08:06:59 

Forget

Użytkownik

Ja bardzo lubię miód spadziowy. Jest może rzadziej spotykany, ale jest równie dobry od miodu kwiatowego. Pozyskuje się go z soków drzew, zwykle liściastych, ale można też spotkać miody oparte na soku drzew iglastych. Warto spróbować każdego rodzaju i poczyć te subtelne różnice pomiędzy smakami.
#2016-02-18 09:17:36 

anastasia

Użytkownik

Szkoda tylko, że miody są dzisiaj takie drogie.
#2016-02-18 09:31:42 

Brzoza

Użytkownik

Miody nie są wcale takie drogie, jeśli spojrzysz na to ile go zjadasz podczas jednego posiłku. Może łyżkę góra dwie, wtedy taki zakup przekłada się na bardzo długi czas, co z kolei każe podzielić koszt słoika na okres spożywania. Koszty wtedy już tak nie przerażają.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015